19.5.2016 pre nás deti s pani učiteľkami pripravili program k nášmu sviatku.
Termín bol síce posunutý, nakoľko naše deťúrence počas nášho dňa oddychovali v škole v prírode, ale o to viac sme tešili na ich vystúpenie.
Všetky mamičky, babičky, krstné mamy sme sa stretli v kultúrnom dome vo Vrakuni s očakávaním.
Každá z nás miluje svoje dieťa aj keď nás neraz nahnevá, ale pri ich objatí a oslovení slovom MAMA, MAMINA zabudneme na všetky prehrešky. A presne o tom bolo toto vystúpenie.
Všetky sme čakali, kedy uvidíme to svoje dieťa, kedy budeme cítiť hrdosť, čo všetko už vie.
Sama za seba môžem povedať, že oči plné sĺz som mala nielen pri svojej dcére, keď prišla na scénu, ale pri všetkých tých šikovných ďetoch.
Od maličkých „nulťákov“ až po tanec už „veľkáčok“ šiestačok.
Recitácie básní o nás maminách, ktoré nenechali žiadnu z nás so suchými očami, cez piesne venované nám MAMÁM boli dojímavé a bolo v nich vyslovené všetko, čo mama chce počuť.
Ďakovanie za našu starostlivosť, objatie, trpezlivosť, to všetko zaznelo z úst našich detí. Keď nám mamám pripomenuli, že ešte nedávno sme ich v perinke priniesli domov a dnes už vystupovali. Čas žiaľ nevieme zastaviť, ale zobúdzať sa ráno s vedomím, že naše deti vedia oceniť aj nás mamy, je najväčším darom, ktorým sme mohli byť ocenené.
Ďakujem v mene rodičov ZŠ Žitavská všetkým učiteľom, ktorí sa podielali na príprave tohto krásneho podujatia: Mgr.Pellerová, Mgr.Chmolová, Mgr.Klužáková, Mgr.Biskupič Čikelová, Mgr.Hlavnová, Mgr.Krahúneková, Mgr.Slaninková, Mgr.Jandurová, ZRŠ Mgr.Matúšková, p.Macková a v neposlednom rade ZRŠ Mgr. Rusinkovi
Aj Vy milé pani učiteľky ste svojím spôsobom „mamy“ našich detí a bol to aj Váš deň.
Martina Čermáková