Deti v ŠKD sa tešili na 13.09.2016, kedy sa všetky oddelenia presunuli na veľký dvor. Tu ich čakal piknik spojený so športovým popoludním.
Nulťáci, prváci a druháci si vyskúšali svoju šikovnosť a obratnosť v prekážkovej dráhe. Najkratší čas malo družstvo z II.A triedy a tak si do svojho oddelenia odnieslo prvenstvo.
Tretiaci a štvrtáci to mali trošku ťažšie. Do svojich družstiev si vybrali kamarátov, ktorí sa vedia nielen dobre uhýbať, ale aj super chytať loptu. Čakal ich turnaj vo vybíjanej. Najlepšiu mušku malo družstvo Divoké býky - IV.A trieda si odniesla víťazný vavrín. Pri svojich zápasoch zúročili každodenný tréning.
Pamiatkou na tento deň im zostali vlajky družstiev, fotky, diplomy a ceny.
K peknému športovému zážitku prispeli aj roztlieskavačky z III.B a IV.A triedy.
Aj ten, kto nebol zaradený do družstva, si športový deň užil. Deti si priniesli kolobežky, na ktorých jazdili ako ozajstní pretekári. Využili sme lopty, švihadlá a školský dvor sa ozýval radostným výskotom detí.
Rodičia tiež nesklamali. Prišli svojich malých športovcov povzbudzovať. A ako sa na správnych rodičov patrí, neprišli s prázdnymi rukami. Altánok sa rýchlo zapĺňal dobrotami od výmyslu sveta. Napiekli nám koláčiky, očistili ovocie a zeleninu a tiež sa postarali aj o pitný režim. Bolo toho toľko, že sa nám brušká rýchlo zaplnili a čo to sme si odložili aj na druhý deň. Piknik pokračoval ešte v stredu v jedálni.
Veľmi pekne ďakujem rodičom:
z I.A triedy: M. Lelkeša, M. Smoradu, T. Čermáka,
z II.A triedy: D. Bogdánya, N. Tóthovej, K. Rigu, S. Novákovej, J. Mihihaloviča,
z II.B triedy: E. Hladovej, I. Barvíkovej, Š. Šandrika, M. Kocmundu, T. Moravčíkovej, C. Lelkešovej,
III.A triedy: P. Kerďu, P. Novosada, M. Pašku, M. Gӧmbkӧttӧovej,
IV.A triedy: S. Čermákovej, S. Slezákovej, B. Shiman, N. Cedulu.