• Zápisník 2021/2022-02

• 05.12.2021 18:10
      • Čo sa udialo na škole za druhých 45 dní.
      • Predsavzali sme si, že približne každých 45 dní zosumarizujeme to, čo sa nám za tento čas podarilo. A keďže sme prvý zápisník robili 18.10.2021, tak je práve najvyšší čas na ten druhý 😉.

V halloweenskom týždni sme mali hneď tri milé akcie – žiaci z druhého a štvrtého ročníka sa zapojili do akcie s názvom „Halloween po anglicky očami našich žiakov z prvého stupňa“. Žiaci si pripravili nádherné projekty s halloweenskou tématikou a odprezentovali ich počas vyučovania, získali nové vedomosti o histórii tohto sviatku a hravou formou sa navzájom vzdelávali.
        Hneď nasledujúci deň sa na škole objavili strašidlá. V triedach namiesto žiakov sedeli čarodejnice, monštrá, piráti, upíri a rozprávkové postavičky. Žiaci sa učili v maskách a na poslednej hodine mali v triedach Halloweensku 🎃 párty.

Veľmi nás potešili a prekvapili nápady, ktoré žiaci prvého stupňa odprezentovali v rámci témy „Hovorme o jedle“. Žiaci si pripravili rôzne výtvarné práce, pracovné listy, projekty, básničky, praktické prezentácie...Mali z toho krásne zážitky a skúsenosti.

Ďalší týždeň sme vyhodnotili zber papiera, ktorý bol mimoriadne úspešný a kde žiaci s rodičmi vyzbierali viac ako 3,3tony. Tí najlepší jednotlivci a triedy boli odmenení zaujímavými vecnými a sladkými odmenami.

Začiatok novembra na našej škole tradične patrí pokračovaniu milej tradície, ktorou je imatrikulácia prváčikov. Svoj veľký deň neprežívajú len začiatkom septembra, ale rovnako slávnostný a významný je pre nich aj akt prijatia za „veľkáčov“.  Kým boli prváčikovia pasovaní do cechu žiakov, museli splniť úlohy - zarecitovať básničku, prečítať úryvok, či sa popasovať s číslami. Za pomoci pani vychovávateliek, žiaci zložili slávnostný sľub, po ktorom prváčika pani učiteľky slávnostne pasovali za žiaka našej školy. Keďže deti všetky úlohy splnili, boli odmenené milými darčekmi, ktoré venovalo vedenie školy. Všetkým prváčikom želáme veľa zdravia, úsmevov a úspechov v škole a pani učiteľkám a pani vychovávateľkám veľa krásnych chvíľ so svojimi žiakmi.

V priebehu pár nasledujúcich dní žiaci na škole mali veľa rozmanitých aktivít, za všetky môžeme napríklad spomenúť, že všetci žiaci I. stupňa za príjemného počasia absolvovali rôzne aktivity v rámci Didaktických hier. Pri realizovaní jednotlivých tém sa využívali poznatky žiakov z Prvouky, Vlastivedy, Prírodovedy a Telesnej výchovy. Ďalej sme stihli vyhodnotiť helloweensku literárno-výtvarnú súťaž. Určiť poradie bolo obzvlášť náročné, pretože všetky práce, ktoré žiaci odovzdali boli nádherné.

Hneď v ďalšom týždni nás a určite aj celú Vrakuňu potešil Viktor Lukačka z 9.B triedy, ktorý v okresnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry skončil celkovo na výbornom 6. mieste a ako jediný z našej mestskej časti sa stal aj úspešným riešiteľom. Viktorovi ďakujeme za príkladnú reprezentáciu školy a mestskej časti.

V polovici novembra sme spustili hlasovanie o výber motívu, ktorý by reprezentoval našu školu na rôznych voľnočasových predmetoch, či už oblečení, šiltovkách, vakoch a podobne. Do hlasovania sme zapojili žiakov, rodičov a priateľov školy, či už cez stránku školy, facebook, alebo instagram. Všetko sa zrealizovalo veľmi profesionálne a rýchlo a od 30. novembra do 14. decembra je otvorený eshop, kde je možné si tieto objednať.

Druhá polovica mesiaca november sa niesla opäť v realizovaní veľkého množstva aktivít. Za mnohé môžeme spomenúť rozhlasovú reláciu, ktorá sa venovala medzinárodnému dňu proti násiliu a šikanovaniu na školách, ktorú si pripravili žiaci 9.A – Simonka, Nikolaj a Jakub s pani učiteľkou Sandtnerovou. Žiaci 3.B si zábavnou formou opakovali vybrané slová a to tak, že tieto skladali z napadaného lístia 😊. Spojenie vlastivedy, výtvarnej výchovy a aj pracovného vyučovania využili žiaci 3.A triedy pri tvorbe ich 3D projektov na tému  "Okolie môjho bydliska s dopravou v obci". S pani učiteľkou Sabolovou sa niektorí žiaci každú stredu stretávajú na výtvarnom krúžku a pri počúvaní slovenských ľudových rozprávok, alebo relaxačnej hudby vznikajú krásne umelecké a jedinečné dielka. Niektorí žiaci druhého stupňa absolvovali školské kolá Olympiád v geografii, alebo anglickom jazyku.

V piatok 3.12.2021 bola dokončená dodávka 2 vonkajších pingpongových stolov. Dodávka je tým pádom kompletná a inštalácia prebehla s predstihom skoro 4 týždňov. Veríme, že budú svojmu účelu slúžiť čím dlhšie a poskytnú veľa radosti každému kto si bude chcieť aj takto zašportovať.

Zároveň sme dokončili aj renováciu učebne chémie a biológie. Skôr realizovaná nová výmaľba bola nasledovaná výmenou stolov a sedenia na spôsob prednáškových sál z vysokých škôl, čo sa žiakom veľmi páči   Tiež veríme, že im nová učebňa bude slúžiť čím dlhšie.

Úspešne pokračujeme aj a v modernizácii interiéru, kde prebiehajú maliarske práce, začali sme s realizáciou malej kuchynky pre návštevy, inštalujeme v každej triede držiaky na tekuté mydlo, dezinfekciu a papierové utierky.

Ďakujeme všetkým deťom, rodičom, priateľom školy a sponzorom za všetko čo pre našu školu robia. Tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity.

Fotogaléria k Zápisníku